Wednesday, November 30, 2022
spot_img
Homeखेलकुदविश्वकप २०२२: कतारमा आयोजना हुने फुटबल प्रतियोगिताको खेल तालिका

विश्वकप २०२२: कतारमा आयोजना हुने फुटबल प्रतियोगिताको खेल तालिका

काठमाडौं, ४ मंसिर सन् १९०४ मा पेरिसमा भएको पहिलो बैठकमा फिफाले विश्व फुटबलको च्याम्पियनसिप आवश्यक पर्ने निर्णय गरेको थियो। तर उरुग्वेमा पहिलो विश्वकप सुरु हुँदा घोषणा र कार्यान्वयनबीच २४ वर्ष लाग्यो। बेलायत बहिष्कारलाई ध्यानमा राख्दै फुटबलको प्रतिनिधित्व गर्न गाह्रो थियो तर इटालीमा अर्को संस्करणको लागि क्वालिफायरहरू पेश गरिनु भनेको यो एउटा विचार हो जसको समय आएको थियो भन्ने प्रमाण थियो।

कतारमा नोभेम्बर २० बाट सुरु हुने विश्वकपको २२ औं संस्करण हुनेछ। फिफाका अनुसार चार वर्षभन्दा बढी समयमा मानवजातिको आधाभन्दा बढी ३ अर्ब ५७ करोडले २०१८ को संस्करण हेरेका थिए। सन् १९३० मा १३ देशबाट बाट सुरु भएको यो विश्वकप फुटबल प्रतियोगिता ३२ देशको भएको छ र २०२६ मा विस्तार हुदै ४८ देशको हुनेछ।

हरेक चार वर्षमा हुने विश्वकप फुटबल प्रतियोगिता नोभेम्बर २० आइतबारबाट कतारमा सुरु हुँदैछ। प्रतियोगिता २८ दिनसम्म चल्नेछ।

त्यसबीचमा कुल ६४ प्रतिस्पर्धाहरू हुन्छन् र फाइनल खेल डिसेम्बर १८ मा हुनेछ।

समूह चरण

समूह-ए
  • २० नोभेम्बर, १६ः०० जीएमटी, कतार – एक्वडोर (अल बैत रङ्गशाला),
  • २१ नोभेम्बर, १६ः०० जीएमटी, सेनेगल – नेदरल्यान्ड्स (अल थुमामा रङ्गशाला),
  • २५ नोभेम्बर, १३ः०० जीएमटी, कतार – सेनेगल (अल थुमामा रङ्गशाला),
  • २५ नोभेम्बर, १६ः०० जीएमटी, नेदरल्यान्ड्स – एक्वडोर (खलिफा अन्तर्राष्ट्रिय रङ्गशाला),
  • २९ नोभेम्बर, १५ः०० जीएमटी, एक्वडोर – सेनेगल (खलिफा अन्तर्राष्ट्रिय रङ्गशाला)
  • २९ नोभेम्बर, १५ः०० जीएमटी, नेदरल्यान्ड्स – कतार (अल बैत रङ्गशाला)।
समूह-बि
  • २१ नोभेम्बर, १३ः०० जीएमटी, इङ्ग्ल्यान्ड – इरान (खलिफा अन्तर्राष्ट्रिय रङ्गशाला),
  • २१ नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, अमेरिका (यूएसए) – वेल्स (अहमद बिन अलि रङ्गशाला),
  • २५ नोभेम्बर, १०ः०० जीएमटी, वेल्स – इरान (अहमद बिन अलि रङ्गशाला),
  • २५ नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, इङ्ग्ल्यान्ड – अमेरिका (यूएसए) (अल बैत रङ्गशाला),
  • २९ नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, इरान – अमेरिका (यूएसए) (अल थुमामा रङ्गशाला),
  • २९ नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, वेल्स – इङ्ग्ल्यान्ड (अहमद बिन अलि रङ्गशाला)।
समूह-सी
  • २२ नोभेम्बर, १०ः०० जीएमटी, आर्जेन्टिना – साउदी अरब (लुसैल रङ्गशाला),
  • २२ नोभेम्बर, १६ः०० जीएमटी, मेक्सिको – पोल्यान्ड (रङ्गशाला ९७४),
  • २६ नोभेम्बर, १३ः०० जीएमटी, पोल्यान्ड – साउदी अरब (एडूकेशन सिटी रङ्गशाला),
  • २६ नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, आर्जेन्टिना – मेक्सिको (लुसैल रङ्गशाला),
  • ३० नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, पोल्यान्ड – आर्जेन्टिना (रङ्गशाला ९७४),
  • ३० नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, साउदी अरब – मेक्सिको (लुसैल रङ्गशाला)।
समूह-डी
  • २२ नोभेम्बर, १३ः०० जीएमटी, डेन्मार्क – ट्यूनिशिया (एडूकेशन सिटी रङ्गशाला),
  • २२ नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, फ्रान्स – अस्ट्रेलिया (अल यानूब रङ्गशाला),
  • २६ नोभेम्बर, १०ः०० जीएमटी, ट्यूनिशिया – अस्ट्रेलिया (अल यानूब रङ्गशाला),
  • २६ नोभेम्बर, १६ः०० जीएमटी, फ्रान्स – डेन्मार्क (रङ्गशाला ९७४),
  • ३० नोभेम्बर, १५ः०० जीएमटी, अस्ट्रेलिया – डेन्मार्क (अल यानूब रङ्गशाला),
  • ३० नोभेम्बर, १५ः०० जीएमटी, ट्यूनिशिया – फ्रान्स (एडूकेशन सिटी रङ्गशाला)।
समूह-इ
  • २३ नोभेम्बर, १३ः०० जीएमटी, जर्मनी – जापान (खलिफा अन्तर्राष्ट्रिय रङ्गशाला),
  • २३ नोभेम्बर, १६ः०० जीएमटी, स्पेन – कोस्टा रिका (अल थुमामा रङ्गशाला),
  • २७ नोभेम्बर, १०ः०० जीएमटी, जापान – कोस्टा रिका (अहमद बिन अलि रङ्गशाला),
  • २७ नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, स्पेन – जर्मनी (अल बैत रङ्गशाला),
  • १ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, कोस्टा रिका – जर्मनी (अल बैत रङ्गशाला),
  • १ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, जापान – स्पेन (खलिफा अन्तर्राष्ट्रिय रङ्गशाला)।
समूह-एफ
  • २३ नोभेम्बर, १०ः००, जीएमटी मोरक्को – क्रोएशिया (अल बैत रङ्गशाला),
  • २३ नोभेम्बर, १९ः००, जीएमटी बेल्जियम – क्यानडा (अहमद बिन अलि रङ्गशाला),
  • २७ नोभेम्बर, १३ः००, जीएमटी बेल्जियम- मोरक्को (अल थुमामा रङ्गशाला),
  • २७ नोभेम्बर, १६ः००, जीएमटी क्रोएशिया – क्यानडा (खलिफा अन्तर्राष्ट्रिय रङ्गशाला),
  • १ डिसेम्बर, १५ः००, जीएमटी क्यानडा – मोरक्को (अल थुमामा रङ्गशाला),
  • १ डिसेम्बर, १५ः००, जीएमटी क्रोएशिया – बेल्जियम (अहमद बिन अलि रङ्गशाला)।
समूह-जी
  • २४ नोभेम्बर, १०ः०० जीएमटी, स्विट्जरल्यान्ड – क्यामरून (अल यानूब रङ्गशाला),
  • २४ नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी, ब्रजिल – सर्बिया (लुसैल रङ्गशाला),
  • २८ नोभेम्बर, १०ः०० जीएमटी, क्यामरून – सर्बिया (अल यानूब रङ्गशाला),
  • २८ नोभेम्बर, १६ः०० जीएमटी, ब्रजिल – स्विट्जरल्यान्ड (रङ्गशाला ९७४),
  • २ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, क्यामरून – ब्रजिल (लुसैल रङ्गशाला),
  • २ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, सर्बिया – स्विट्जरल्यान्ड (रङ्गशाला ९७४)।
समूह-एच
  • २४ नोभेम्बर, १३ः०० जीएमटी युरुग्वे – दक्षिण कोरिया (एडूकेशन सिटी रङ्गशाला),
  • २४ नोभेम्बर, १६ः०० जीएमटी पोर्चुगल – घाना (रङ्गशाला ९७४),
  • २८ नोभेम्बर, १३ः०० जीएमटी दक्षिण कोरिया – घाना (एडूकेशन सिटी रङ्गशाला),
  • २८ नोभेम्बर, १९ः०० जीएमटी पोर्चुगल – युरुग्वे (लुसैल रङ्गशाला),
  • २ डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी घाना – युरुग्वे (अल यानूब रङ्गशाला),
  • २ डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी दक्षिण कोरिया – पोर्चुगल (एडूकेशन सिटी रङ्गशाला)।

नाकआउट चरण(राउन्ड अफ १६)

  • ३ डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी, समूह ए विजेता – समूह बी उपविजेता (खलिफा अन्तर्राष्ट्रिय रङ्गशाला),
  • ३ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, समूह सी विजेता – समूह डी उपविजेता (अहमद बिन अलि रङ्गशाला)
  • ४ डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी, समूह डी विजेता – समूह सी उपविजेता (अल थुमामा रङ्गशाला),
  • ४ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, समूह बी विजेता – समूह ए उपविजेता (अल बैत रङ्गशाला),
  • ५ डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी, समूह ई विजेता – समूह एफ उपविजेता (अल यानूब रङ्गशाला),
  • ५ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, समूह जी विजेता – समूह एच उपविजेता (रङ्गशाला ९७४),
  • ६ डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी, समूह एफ विजेता – समूह ई उपविजेता (एडूकेशन सिटी रङ्गशाला),
  • ६ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, समूह एच विजेता – समूह जी उपविजेता (लुसैल रङ्गशाला)।

क्वार्टर फाइनल

  • ९ डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी, समूह ई विजेता v समूह एफ उपविजेता – समूह जी विजेता v समूह एच उपविजेता (एडूकेशन सिटी रङ्गशाला),
  • ९ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, समूह ए विजेता v समूह बी उपविजेता – समूह सी विजेता v समूह डी उपविजेता (लुसैल रङ्गशाला),
  • १० डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी, समूह एफ विजेता v समूह ई उपविजेता – समूह एच विजेता v समूह जी उपविजेता (अल थुमामा रङ्गशाला),
  • १० डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, समूह बी विजेता v समूह ए उपविजेता – समूह डी विजेता v समूह सी उपविजेता (अल बैत रङ्गशाला)।

सेमिफाइनल

  • १३ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, क्वार्टर फाइनल १ विजेता – क्वार्टर फाइनल २ विजेता (लुसैल रङ्गशाला),
  • १४ डिसेम्बर, १९ः०० जीएमटी, क्वार्टर फाइनल ३ विजेता – क्वार्टर फाइनल ४ विजेता (अल बैत रङ्गशाला)।

तेस्रो स्थान

  • १७ डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी, सेमीफाइनल १ मा पराजित – सेमीफाइनल २ मा पराजित (खलिफा अन्तर्राष्ट्रिय रङ्गशाला)।

फाइनल

  • १८ डिसेम्बर, १५ः०० जीएमटी, सेमीफाइनल १ को विजेता – सेमीफाइनल २ को विजेता (लुसैल रङ्गशाला)।

सबै समय जीएमटीमा छ र यो समय परिवर्तन हुनसक्छ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

संबन्धित समाचार
- Advertisment -spot_img

धेरै हेरिएको